Święta mogą być kosztowne. Zwłaszcza, jeśli zdecydujecie się pożyczyć pieniądze, żeby je urządzić. Całkowity koszt kredytu może sięgnąć jednej piątej jego wartości.

Załóżmy, że pożyczacie na święta 2,5 tys. zł. W sam raz, żeby kupić choinkę, prezenty i zafundować sobie trochę lepsze Boże Narodzenie. Załóżmy, że pożyczacie w Banku Pocztowym.

źródło: sxc.hu

  • Prezenty – dla banku

Jeśli tak, to przyda się wam po świętach sporo odchudzania w ramach dodatkowej pracy. Całkowity koszt pożyczki na kwotę 2,5 tys. zł wyniesie – jak wynika z raportu serwisu bankier.pl – 512 zł! Realna roczna stopa oprocentowania sięga w tym przypadku 42,2 proc.

W przypadku najtańszej oferty – Getin Banku – łączny koszt sięgnie niemal 120 zł. Dużo mniej, ale ciągle jest to wygórowana cena za kilka dni przyjemności.

  • Pożyczka wyższej kategorii

Nie wszystkie banki znalazły się w zestawieniu. Brakuje na przykład Alior Banku. Pożyczka, która reklamowana jest jako okazja za 22 zł miesięcznie od każdego tysiąca tak naprawdę kosztuje ponad 23 proc. w skali roku. Innymi słowy, pożyczając 2,5 tys. zł na święta oddamy po dwunastu miesiącach o około 300 zł więcej.

A 22 zł raty za każdy tysiąc? To w przypadku pożyczki na 8 lat. Jej całkowity koszt wyniesie wówczas 1 112 zł. Jeszcze raz, dla jasności. Pożyczając 1 000 zł oddacie w sumie 2 112 zł.

źródło: sxc.hu

  • Szymon pożycza… drogo

Swoją pożyczkę proponuje też bank Szymona. Ile chcecie i na ile chcecie (ok, do 8 lat i 20 koła) za jedyne… 32,66 proc. rocznie. To nawet więcej niż w Aliorze. Jest jeszcze tzw. gotówka on-line w banku BPH. Tam pożyczka na 2,5 tys. zł będzie was kosztowała prawie tyle, ile w Banku Pocztowym – ponad 0,5 tys. zł.

Zapowiadają się drogie święta!

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował.

Podziel się uwagami

© Copyright . All Rights Reserved.